ברקוביץ' התייחס ב"אולפן הלילה" למצבם של הירושלמים לקראת העונה ("היו במצב של מוות קליני, תנו לזה זמן"), לסאגת העימות בהפועל ת"א ("זה מראה שהשחקנים לא מכבדים אותו") ושלח בקשה מיוחדת לכלפון ובעלי הקבוצות ("תחשבו על האוהדים, לא האינטרסים"). וגם: ההימור מי תהיה אלופה

כיממה לאחר הניצחון של הפועל ת"א על בית"ר ירושלים וקצת לפני שעונת 2022/23 של ליגת העל יוצאת לדרך, אייל ברקוביץ', כמו בכל שבוע, התייחס למצבה של בית"ר ירושלים לקראת העונה, לסאגה בהפועל תל אביב, בנוסף להימורים שלו ושל שאר חברי הפאנל לקראת העונה החדשה."צריך לעשות הפרדה. סאגת בית"ר ירושלים עזרה לנו להעביר קיץ מאוד ארוך, בלעדיה לא היה לנו על מה לדבר", פתח ברקו את דבריו והתייחס לעונה הקרובה של הקבוצה מהבירה, "מקצועית אי אפשר לבנות את בית"ר ירושלים ביום יומיים, זה ייקח זמן. הסגל הוא מתאים לירידת ליגה, לא ידוע מה הם הולכים להביא. ברמה של 20,000 דולר או חצי מיליון? לא יודע איזו רמה הולכים להביא"."אוהדי בית"ר חייבים להיות סבלניים", הוא המשיך, "הגיעה קבוצה מפורקת, הצילו אותה והיא בליגת העל. אני חושב שצריך לתת לאברמוב סיבוב שלם של ימי חסד, ליוסי אבוקסיס שקט שיעשה את העבודה שלו, השאלה אם ברק ישקיע כספים, או יגיד ליוסי 'אני רוצה ללמוד השנה מה הולך להיות. השקעתי חמישה מיליון ורוצה להראות מה הולך, כי לא יודע אם יקנו מנויים או שתהיה או לא תהיה אהדה'"."המטרה של בית"ר ירושלים היא להישאר ליגה העונה, אם תתחיל להגיד פלייאוף עליון, אירופה, שתזכור תמיד שהיא כבר הייתה בליגה א'. בית"ר הייתה במצב של מוות קליני, עשו לה החייאה וכרגע היא בחיים, תנו לה זמן. המועדון הזה היה מת, תבין. הוא לקח אותו כדי להבריא אותו וזה לוקח שנה שנתיים, אז אני אומר שיקצץ גרעונות יביא עוד חברים וספונסרים שנה הבאה, בוא נתקדם צעד צעד, אי אפשר ממצב כזה לכוון לפלייאוף עליון"

ברקוביץ' המשיך והתייחס לבעלים החדש של בית"ר, אברמוב, "הוא לא לארג' מצד אחד, מצד שני אל תשכח את השנים שלו בבני יהודה. אירופה, שני גביעים, כדורגל טוב יחסית ואפשר להגיד שהוא הצליח. בית"ר זה לא בני יהודה. אם יביא שחקנים אלמוניים הוא לא יוכל למכור. הייתה לי ביקורת קשה על הפרשה המסריחה הזו אבל עכשיו אני אומר בואו ניתן לו צ'אנס".על האדומים, שגברו על בית"ר במסגרת גביע הטוטו לפני יומיים, אמר ברקוביץ': "אל תצפה שעומר בוקסנבוים יעשה פלאים במועדון. עכשיו כשהיה בחו"ל והקבוצה הייתה בלעדיו, לא שמעתי עליו באף מקום בעולם. מנהל מקצועי מקבל תפקיד נוסע עם המשפחה שלו לחו"ל והמועדון מתפקד"."התפקיד של מנהל מקצועי זה לחבר בין כולם חברית מקצועית", המשיך ברקו, "אחד על אחד עם השחקנים כמו שאני נהגתי לעשות כשהייתי מנהל מקצועי - לשאול הכל בסדר? כיף לך פה? האוכל טוב? הוא חייב להיות הסמכנות העליונה אבל לא להתערב בפרטים הקטנים. אתה תקבע את הלמעלה, אבל יש מאמן. אתה יכול לדבר עם המאמן איך הקבוצה תיראה. שיחות אישיות, מה הלך בחדר הלבשה, אל תתערב למאמן בדברים שאתה לא צריך להתערב".על העימות הפיזי בין אדי גוטליב ועומר בוקסנבוים, ברקו הטיל ספק במעמדו של המנהל הספורטיבי: "זה המצב הכי גרוע שיכול להיות, לעולם לא קרה דבר כזה. אתה יכול להתווכח, לדבר איתו, אתה יכול להגיד לו כל דבר בחדר ב-4 עיניים. עימות כזה מראה שהשחקנים לא מספיק מכבדים אותו. זה ששחקן מרשה לעצמו להגיד דבר כזה, זה מראה את המעמד שלו, לקובי רפואה הוא לא היה אומר את זה"

כשהעונה החדשה כבר מתקרבת בצעדי ענק, הפאנל של אולפן לילה נתן את ההימורים שלו לעונה הקרובה. מי תהיה האלופה, מי יהיו היורדות? אם שואלים את פרימו, התשובה ברורה: "מכבי תל אביב תיקח, מאחר שאני חושב שמכבי תל אביב תעוף נגד ניס, נוצר מצב ששתי הקבוצות הכי חזקות במדינת ישראל, אחת עם טיסות ושחרורים ואחת עם איביץ'. זהבי לטעמי יהיה מלך השערים, זה ההסבר שלי. נס ציונה וריינה ירדו".גם ברקו התייחס ונתן את ההימור שלו לעונה הקרובה: "אני לא יודע את הסגל הסופי של מכבי תל אביב, אם הם מביאים את פרץ דסה ועוד בלם, אני הולך על מכבי תל אביב. ראיתי הרבה קבוצות גרועות בגביע הטוטו, אלך על ריינה, אבל לא אלך על נס ציונה כי זה אח שלי, למרות שאמרתי גם לו שאם הוא לא מביא שני בלמים הוא בסכנת ירידה. גם הסגל של בית"ר ירושלים הוא לירידת ליגה, אם הקבוצה מפסידה כמה משחקים גם לא יהיה לה קהל". וההימור של רז זהבי? אליפות נוספת של מכבי חיפה וירידת ליגה של הפועל חדרה.לבסוף, פנה ברקו עם מספר בקשות לארז כלפון ולבעלי הקבוצות של ליגת העל: "אני אומר כזה דבר. במדינת ישראל אין משטרה, אין כח, אין להם כח אדם, לא מסוגלם להתייחס לכדורגל. מקצועית, הבקשה שלי קודם כל תשחקו כדורגל. בסוף שתיים ירדו בכל מקרה, אני מבקש מארז כלפון לפחות עכשיו, עשית מסיבה, תתעורר. יש דברים שמאז שבאת לא שיפרת"."הוא צריך להבין שאנחנו בנויים מהקהל", המשיך ברקו, "אני מבקש שיעזרו לקהל. כשאנחנו רואים את מכבי תל אביב ומכבי חיפה כולם נהנים. אני רוצה שמחירי הכרטיסים יהיו אחידים, מזנונים נורמליים, לא קולה בלי גזים ונקניקיות מלפני חודשיים, הגיע הזמן שארז כלפון אורן חסון ובעלי הקבוצות יחשבו על האוהדים ולא על האינטרסים של עצמם. זה לא רק לארז כלפון, זה גם לאיזי, אלונה ויענק'לה, תדאגו לאוהדים שלכם"

כתבה : ספורט 5.