[CENTER][size=xx-large]דונצ'יץ' לומד מטעויות העבר ומציג נשק קטלני חדש: "מפחיד כמה הוא יכול להשתפר"[/size][/CENTER]

[CENTER][img=888x763]https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/BB1cuIys.img?h=534&w=728&m=6&q=60&o=f&l=f&x=327&y= 191[/img][/CENTER]
[CENTER]אחרי שלוקה דונצ'יץ' סיים את טבילת האש הראשונה שלו בפלייאוף, מאמן דאלאס ריק קרלייל הצהיר שהוא מצפה ממנו לחזור מהפגרה עם כלי נשק חדש, מהלך נוסף בארסנל, לעשות עוד צעד קדימה - בדיוק כמו שהשחקנים האגדיים ב-NBA נהגו לעשות מדי קיץ. אז דונצ'יץ' אמנם חזר לפתיחת העונה ב-NBA עם כמה קילוגרמים עודפים, אבל ההתפתחות שלו ניכרת בכל משחק, ובמיוחד בניצחון הלילה (בין חמישי לשישי) 117:124 על דנבר אחרי הארכה.[/CENTER]

[CENTER]דונצ'יץ' הציג לראווה את המהלך החדש - זריקה על רגל אחת תוך כדי נפילה בסגנון דירק נוביצקי - והראה סימנים מעודדים במאני טיים. את הערב הכביר הוא סיים עם 38 נקודות, 13 אסיסטים, 9 ריבאונדים (וגם 8 איבודים), ועם רמז עבה לכך שהוא מתעתד להיות לא רק אחד השחקנים שישלטו ב-NBA, אלא גם אחד מאלה שיתפרסמו בזכות יכולות הקלאץ' שלהם.[/CENTER]
[CENTER]לא פחות מ-12 נקודות היו לדונצ'יץ בהארכה, כולל סל בזריקת נוביצקי מחצי מרחק שסגר עניין. "כמו שאמרתי כל הזמן בשנתיים האחרונות, אנחנו לומדים מכל מה שעברנו. במיוחד אני. אני חייב להוביל את הקבוצה ברגעים כאלה, כשהמשחק צמוד ומגיעים לדקות האחרונות", אמר דונצ'יץ', שיודע שבעונה שעברה המאבס דורגו במקום ה-26 בלבד בנקודות במאני טיים.[/CENTER]
[CENTER]הפעולות של דונצ'יץ' במאני טיים הלילה המחישו עד כמה הוא הפיק לקחים. במהלך האחרון של המאבס בזמן החוקי דנבר שלחה לעברו שמירה כפולה, והוא מצא את מקסי קליבר לשלשה שנתנה לדאלאס יתרון כשנותרו 3.3 שניות לסיום. ניקולה יוקיץ' עוד הספיק לשלוח את המשחק להארכה, אבל המסר הועבר: אחרי שבעונה שעברה הוא הוביל את ה-NBA בזריקות מהשדה ב-30 השניות האחרונות של משחקים צמודים, דונצ'יץ' שחרר את הכדור מהידיים ורשם אסיסט ראשון בקריירה בסיטואציה הזו.[/CENTER]
[CENTER]"כולנו סומכים על כל אחד מהשחקנים שנמצאים סביבנו. אני חושב שמקסי קלע קליעה גדולה. גם אם הוא היה מחטיא, זאת הייתה זריקה גדולה. אני אמשיך למסור במצבים כאלה, הייתי עושה את זה שוב ושוב", אמר דונצ'יץ'.[/CENTER]
[CENTER]מאמן המאבס ריק קרלייל אמר ש"לוקה מאוד מחושב במאני טיים, ואנשים שוכחים לפעמים כמה הוא צעיר. הוא שחקן שלם כבר בגילו הצעיר, אבל מה שמפחיד זה שיש לו עם המון מקום לשיפור. במצבי מאני טיים, הוא יודע לשים את הכדור במקומות הנכונים ובזמן הנכון. לא קל להגיע לדקות האחרונות של משחק צמוד. אבל כשיש לך שחקן כמו לוקה דונצ'יץ' בקבוצה - אתה יודע שהיריבה נמצאת בסכנה".[/CENTER]