[פרסום כתבה] ביקורת: מסך גיימינג Gigabyte M28U

NOTICE שים לב: זהו אשכול ישן. הוא נפתח לפני 656 ימים, שקול ליצור אשכול חדש לפני הפרסום, המנע מהקפצה מיותרת.
תוצאות 1 עד 4 מ 4
    משתמש ממוצע
    הסמל האישי של Shay

דמות
    מזמנת
       גילדה במשחק
    Madness
       לייקים ❤
    25
       נקודות יוניק
    333

ביקורת: מסך גיימינג Gigabyte M28U

ביקורת מסך! שמואל בדק את ה-Gigabyte M28U וחזר אלינו עם הרשמים שלו - בואו לקרוא מה הוא חשב עליו!

יכול להיות שמצאתי את מסך הגיימינג הראשון שאני באמת יכול לומר עליו שיכול לתפקד כמסך המשני שלי ובפועל מסך הגיימינג הראשון שלי כאן בבית. עבודה נהדרת של Gigabyte.
    המסך סופק לנו לביקורת על ידי Aorus ישראל, תודה רבה!

עוד יום, עוד ביקורת של מסך! השבוע קיבלנו לסיקור מ-Aorus ו-Gigabyte ישראל את מסך ה-M28U: מסך ה-4K שלה שמכוון לקהל השחקנים שרוצים מסך 4K אבל מעדיפים להישאר בתקציב נורמלי. לאחר שסיקרנו כאן את אחיו הגדול יותר, ה-M32U, הגיע הזמן לסקר גם את הגרסה הקטנה יותר, ה-M28U. אז בואו לקרוא מה חשבתי על המסך של Gigabyte והאם הירידה במחיר מובילה גם לירידה באיכות, או שה-Mid Range של Gigabyte עושה את העבודה שעושים גדולים וחזקים ממנו?

מה בקופסה + איכות בנייה

הקופסה היא קרטון חום עם הכיתוב M28U. באמת שאין לי מה לומר עליה יותר מדי. בתוך הקופסה עצמה תוכלו למצוא את מסך ה-28 אינץ' עם פאנל ה-IPS, מעמד מתכוונן, כבל חשמל, כבלי HDMI ו-DisplayPort וכבל USB-C. המסך עצמו נראה מצוין ובנוי בצורה נהדרת. אני נשמע כמו תקליט שבור בשלב הזה, אבל באמת שאנחנו כמעט ולא מקבלים מוצרים שמרגישים זולים במיוחד, וה-M28U לא שונה במיוחד במובן הזה, למרות שתג המחיר הנמוך שלו לעומת המתחרים כן נותן לו יתרון יחסי על פניהם במובן הזה. אה כן, משהו יחסית קטנוני אבל אני חייב לציין אותו: כבל החשמל של המסך הזה קצר. ברמה שהייתי צריך להחליף בינו לבין כבל החשמל של מסך העבודה שלי לביקורת. אני שמח מאוד שהוא סטנדרטי, אבל זה כבל של כמטר וחצי - בחייאת - זה היה יכול להיות ארוך יותר בחצי מטר-מטר. זה לא היה הורג אף אחד.

את המסך עצמו ניתן לכוונן כ-13 ס"מ בציר האנכי של המעמד ובזווית של מינוס 5 עד 20 מעלות (אין אפשרות להפוך את המסך למצב אנכי לחלוטין). בצידו האחורי של ה-M28U נמצא שני חיבורי HDMI 2.1, חיבור ה-DisplayPort 1.4, חיבור USB-C, חיבור ה-USB 3.0 עבור המפצל שנמצא במסך עם שלושת היציאות שלו בנוסף למתג הפעלה וחיבור לשקע החשמל. בנוסף, המסך עצמו (כמו הרבה מסכים אחרים שיצא לנו לבדוק כאן באתר) תומך במאונט VESA, כך שהוא יתאים לכל תצורה שתבחרו לשים אותו בה - בין אם על השולחן או על זרוע שתוכל להזיז אותו ממקום למקום. כמות החיבורים של המסך מכובדת ונועדה לשרת את הפיצ'רים השונים עליהם אפרט בהמשך הביקורת - ובפרט על ה-HDMI 2.1.

איכות תמונה וביצועים

המסך עצמו הוא מסך עם פאנל IPS ברזולוציה של 4K (או 2160p), בקצב ריענון של 144 הרץ עם טכנולוגיית FreeSync שמטפלת בנושא קצב הריענון שלו. נתחיל מהטוב: הביצועים שלו מעולים. המסך לא מרצד או מקרטע או מציג אפילו שביב של Ghosting בזמן שימוש. ה-FreeSync עושה את העבודה בצורה מעולה והתמונה נשארת ברורה וחלקה בקצבי ריענון גבוהים ונמוכים כאחד. אני לא הולך להוריד על כך נקודות למסך, אבל פונקציית ה-Overdrive שלו היא Hard pass בעיניי. היא יצרה לא מעט בעיות של ריצודים בזמן משחקים שרצו מעל ל-144 הרץ ובאופן כללי יצרה חוויה לא נעימה. יכול להיות שזאת הייתה בעיה אצלי אבל אם אתם רוצים מחשב עם יותר מ-144 הרץ משום מה, פשוט תקנו מסך של 240 הרץ ומעלה.

פלטת הצבעים של המסך היא גם טובה, למרות שגם כאן - יכל להיות טוב יותר. המסך תומך בהצגת 8bitעם דיוק של 94 אחוזים ב-DCI-P3. אלה נתונים מעולים עבור המסך, בעיקר בהתחשב במחיר שלו, ועם בהירות של 300 ניטים התמונה שנמצאת על המסך ברורה ונראית דיי טוב. דבר אחד שהפריע לי ואחד שלא: במקרים של קצב ריענון גבוה כן יש קצת מריחות על מסך. זה מאוד שונה מריצודים, זה סתם נראה כאילו הצבעים של המסך טיפה נמרחים, בעיקר כשמדובר בצבעים מאוד דומים. זה לא נורא בולט, אבל אם אתם תחפשו את זה אתם תמצאו את זה. זוויות התמונה וה-Glare של המסך דווקא דיי הרשימו אותי: Gigabyte מציינת כי זוויות ההסתכלות של המסך הן 178 מעלות, ומניסיון זה בהחלט כך: התמונה עדיין נראית טוב גם באמצע היום בישיבה מול החלון.

ה-HDR לעומת זאת - לא כזה הרשים. שלא תטעו: אין לכם שום סיבה לא להפעיל את הפיצ'ר הזה, הוא משפר את איכות הצבעים על המסך והוא בהחלט מגדיל את פלטת הצבעים שהמסך מציג עם הבדלים ברורים יותר בין צבעים בהירים וכהים ועוד. מצד שני, כמו עם הרבה מסכים אחרים שניסיתי (למעט באמת בודדים), ה-HDR פשוט לא מרשים במיוחד. אני יודע, זה משהו שהוא ידוע כחולשה וחסרון יחסי של מסכים רגילים לעומת מסכי Mini-LED ו-OLED, אבל זה משהו שחשוב לציין בביקורת על מסך.

משהו אחרון לפני שעוברים לפיצ'רים הנוספים: אני יודע שדיברתי פה לא מעט על איכות התמונה וזוויות התצוגה של המסך וה-HDR, אבל משהו שהיה חסר לי עם המחשב הזה הוא היכולת להתעסק יותר עם ההגדרות שלו. אני לרוב בסדר עם אפשרויות בהירות וניגודיות עם כמה הגדרות בודדות נוספות, אבל לא יכלתי להשתחרר מהעובדה שהייתי שמח לקבל עוד כמה אפשרויות להתעסקות עם הצבעים על המסך למשל - אני חושב שהייתי יכול לגרום למסך להתאים לי אפילו יותר.

להמשך קריאת הסיקור
    [CENTER] [/CENTER]

הסמל האישי של Ultimate

דמות
    לוחם אפל
       לייקים ❤
    1
       נקודות יוניק
    43
    מסך טוב תודה על הסיקור !

הסמל האישי של Original

דמות
    לוחם אפל
       לייקים ❤
    73
       נקודות יוניק
    269
    תודה על השיתוף.

חבר בהיכל התהילה
    הסמל האישי של Hookain

שם פרטי
    רמי
       כינוי במשחק
    Hookain
       דמות
    לוחם אפל
       לייקים ❤
    66
       נקודות יוניק
    1431
    נשמע מטורףף

My Players:
    Cersei DM - Dragonix SM - Moze DL -VooDo Mg- Cersei Dm -Hookain BK - Oblako DL - Banger Mg

מידע על האשכול

משתמשים שגולשים באשכול זה

יש כרגע 1 משתמשים שצופים באשכול זה. 0 משתמשים ו 1 אורחים

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •